מרפאת MedES

מרפאת MedES, הממוקמת בירושלים, הוקמה ע״י ועבור ספורטאים. המרפאה מנוהלת ע״י ד״ר אלעד שפיצר,אורתופד, מומחה באבחון וטיפול בפציעות ספורט. מטרתה העיקרית של המרפאה לתת מענה בטיפול ובמניעה של פציעות אצל ספורטאים בכל הרמות. לצד אלה, המרפאה מתאימה גם לכאלו המעוניינים להתנסות בפעילות גופנית אך חוששים בגלל בעיות אורתופדיות, לבביות או אחרות.
הייחודיות של המרפאה מתבטאת באנשי מקצוע מהשורה הראשונה עתירי ניסיון בתחומי הספורט השונים, אשר יחד יכולים לספק למטופל את כל צרכיו מרגע אבחנת הפציעה ועד חזרתו המלאה לפעילות. המטופל המגיע ל-MedES, עובר בדיקת אורתופד ספורט לקבלת אבחנה על חומרת הפציעה, ממשיך בטיפול פיזיותרפי מסודר או תוכנית אימונים שתעזור לו להחלים. במקרים שבהם הפיזיותרפיה איננה הפתרון יוצע ניתוח כמוצא אחרון. במידה והפציעה קלה, יוכל הספורטאי לבחור בפעילות מניעתית בלבד, על מנת לא לחזור על הפציעה או על מנת לשפר תפקוד בספורט בו עוסק. במידה ולמטופל בעיות לבביות יוכל לראות קרדיולוג בכיר.
הנגיעה והעיסוק של המטפלים והמאמנים במרפאה בספורט, הביאו את המרפאה לנקוט בגישה טיפולית אקטיבית יותר ופחות על ידי מנוחה. בנוסף, במרפאה מכשירים מהמתקדמים בעולם שמאפשרים שיקום מהיר בין אם לאחר פציעה או לאחר ניתוח.
לצד המטרות העיקריות, שמה דגש המרפאה גם על שיפור הביטחון העצמי של המטופל, דאגה לבריאותו הכללית ולא פחות חשוב – שמה דגש על בניה של קהילה חזקה.

לפרטים ויצירת קשר: רחוב עמק רפאים 43 א׳, קומה שלישית, ירושלים.
טלפון: 053-6277470

ד”ר אלעד שפיצר

ד”ר אלעד שפיצר M.D., הינו רופא מנתח בתחום האורתופדיה ומומחה בטיפול בספורטאים. כספורטאי בעבר ובהווה, וכמשתתף במרוצים שונים וביניהם תחרות טריאתלון, רכש ד”ר שפיצר ניסיון רב ופיתח רצון עז לעבודה עם מטופלים העוסקים בספורט כתחביב או כפתרון בריאותי, וכן עם ספורטאים מקצוענים.
ד”ר שפיצר נולד וגדל בישראל, ולאחר סיום לימודי הרפואה ביצע התמחות בכירורגיה אורתופדית במרכז הרפואי האוניברסיטאי הדסה בירושלים ותת-התמחות ברפואת ספורט בבית החולים לניתוחים מיוחדים –(HSS (Hospital for Special Surgeries, בתחום האורתופדיה בניו-יורק.
ד”ר שפיצר החל את דרכו כספורטאי בתחום הכדורסל ואומנויות הלחימה, ולאחר מכן שירת כלוחם ומדריך כושר קרבי באחת מיחידות הצנחנים המובחרות.
מניסיונו כספורטאי יודע ד”ר שפיצר שהחיבור בין הספורט והרפואה צריך להיות משולב עם פעילות מונעת ולא רק עם פעילות “מתקנת”. רצונו לקדם וליישם הבנה זו לצד המומחיות הרפואית שרכש אפשרו לו להגשים את עצמו בתחום עיסוק ייחודי זה לטובת הכלל. הגישה הטיפולית של ד”ר שפיצר דוגלת בשילוב רפואה מסורתית (כירורגית, תרופתית), יחד עם רפואה הסברתית מונעת באמצעות אימונים, טיפולי פיזיותרפיה, ומעקב צמוד, תוך הבנה והזדהות עם המטופלים. המטרה העיקרית של גישה זו הינה לפעול לפי האינטרס הייחודי של כל מטופל תוך הבנה שההתערבות הכירורגית הינה הפתרון האחרון בטיפול בפציעת הספורט.
כאורתופד מנתח וכמומחה לפציעות של ספורטאים וכן כספורטאי, ד”ר שפיצר חוקר, מלמד ומעביר קורסים, מרצה ומדריך, מאבחן ומטפל בפציעות ספורט, מנתח ומרפא ספורטאים מקצוענים וספורטאים חובבים באזור ירושלים רבתי, מטפל הן בקופת חולים והן במסגרת מרפאה פרטית, מנתח בבתי חולים ומעביר הרצאות לרופאים.
בין שאר תפקידיו, ד״ר אלעד שפיצר גם מלווה פעילויות ומועדוני ספורט:
– רופא קבוצת הפועל ירושלים בכדורגל שנים 2012-2013.
– רופא קבוצת הפועל קטמון ירושלים מאז שנת 2013.
-רופא של קבוצת הנוער של הפועל ירושלים בכדורסל משנת 2019.
– טריאתלון ירושלים.
לייעוץ ותאום פגישה ניתן ליצור קשר עם אחת מהמרפאות המצוינות באתר.

ליצירת קשר עם ד”ר שפיצר: 053-6277470

הקרדיולוג ד”ר אמיר אורלב

ד”ר אמיר אורלב, בוגר בית הספר לרפואה של האוניברסיטה העברית, התמחה ברפואה פנימית וקרדיולגיה בהדסה. השלים תקופת תת התמחות בקרדיולוגיה פולשנית וטיפול נמרץ לב בלונדון, ועובד כיום כקרדיולוג בכיר במערך הלב המשולב בבית החולים שערי צדק. בעל ניסיון רב בטיפול בחולי לב בבית חולים, בטיפול נמרץ לב, במרפאות, בטיפול והערכה של כאבים בחזה, וצנתורי לב קורונריים.

גדל בבית ספורטיבי וינק ספורט מאמו, מורה לחינוך גופני ובוגרת וינגייט. מגיע לעבודה, וחוזר ממנה, ברכיבה על אופניים ומאמין שכל אחד, לאחר שמבין את החשיבות של עיסוק קבוע בספורט, יכול למצוא את הדרך המתאימה לו להתמיד בפעילות גופנית. 

ליצירת קשר עם ד”ר אורלב: 053-6277470

הפיזיותרפיסט טל אוכמן

טל אוכמן, פיזיותרפיסט מוסמך BPT בוגר אוניברסיטת תל אביב. מזה 13 שנים מנהל ומטפל במרכז אפוסתרפיה בירושלים. בנוסף, עבד כפיזיותרפיסט בבית החולים “ביקור חולים” ובמכון הפיזיותרפיה של בית הלוחם בירושלים.

טל משלב בעבודתו טיפולים מנואליים (fascial manipulation, Mulligan concept ועוד), יישום קליני ומעשי של עקרונות ביומכניים וניתוח תנועה (הליכה, ריצה, קפיצה ועוד) ומטפל תוך כדי הקשבה פעילה עם גישה חיובית בדגש על יכולות ולא מגבלות.

טל עובד רבות עם ספורטאים על שיקום לאחר פציעות והדרכה וליווי בחזרה לפעילות גופנית נכונה ומתאימה לאחר פציעה. בנוסף, מתרגל ומלמד טאי צ’י וצ’י קונג מזה 20 שנים.

ליצירת קשר עם טל: 053-7786445

הפיזיותרפיסט מיכאל גומברג

מיכאל גומברג, בעל תואר ראשון בפיזיותרפיה (BPT) מהמכללה האקדמית צפת וסטודנט לתואר שני (M.Sc) בפיזיותרפיה באוניברסיטת אריאל. מיכאל מוסמך בטיפול במכשיר BFR של חברת Delfi. מיכאל מאמין בפעילות גופנית כחלק מאורח חיים בריא ובעל ניסיון בטיפול בפציעות ספורט בכלל וחדר כושר בפרט. עובד כפיזיותרפיסט בקופת חולים “מאוחדת” בירושלים. שימש בעברו כחבר בוועד הסטודנטים הארצי לפיזיותרפיה ושימש כפיזיותרפיסט ב”שיח סוד”. 

ליצירת קשר עם מיכאל: 050-4469301

הפיזיותרפיסט שלמה המר

שלמה המר, בעל תואר שני (M.Sc) בפיזיותרפיה מאוניברסיטת אריאל, מדריך כושר ומאמן אישי, מדריך רכיבת אופניים לקבוצות ויחידים. המר משלב בחייו את הידע העמוק והרחב בתחום הפיזיותרפיה והאהבה לספורט. בפן המקצועי משמש כפיזיותרפיסט בקופת חולים מאוחדת בירושלים אך משלב גם פן של עשיה חברתית ותרומה לקהילה הכוללים הדרכת טיולי שטח אתגריים לתיירים אמריקאים בארץ והתנדבות עם ילדים יתומים מפעולות איבה. המר אוהב אתגרים פיזיים, לטייל, לרכב על אופניים ולרוץ ומשתתף באופן קבוע במרוצים מסוגים שונים ומגוונים (ריצה, אופניים, דואטלון, טריאטלון, אקואטלון, קיאקטלון).

ליצירת קשר עם שלמה: 052-4233211

שקד צפוני

שקד צפוני גר בתל אביב, בעל חגורה שחורה בג׳יוג׳יטסו, עוסק מרבית מזמנו בהובלה אימון והדרכה מקצועית במגוון תחומים: אימון נבחרת הטניס של ישראל, הדרכת לוחמים בצה”ל, ובעל תעודות הדרכה של חדר כושר, פילאטיס, מאבטח במשרד ראש הממשלה, מדריך לוט”ר בכיר, טניס, יוגה ושוק ההון וכמובן ג’יוג’יטסו. ב-2005 התנדב בעמותת “אתגרים” בה ליווה ילדים עם צרכים מיוחדים וב-2009 בכפר הנוער “בן שמן” בליווי והדרכה של נוער במצוקה. שקד ניחן במגוון כישורים המאפשרים לו להוביל, לרתום ולעזור לאנשים במגוון נושאים רחב מאוד. שקד יעביר סדנאות בירושלים במחשבה של חיזוק השרשרת הקינטית, מודעות למרכז הכובד והימנעות מפציעות באשר הן.

לייעוץ ותיאום פגישה